Polyester Sapan Genel Bilgi

Polyester Sapan Genel Bilgi

POLYESTER SAPAN
 
POLYESTER SAPAN
Kullanım Kapasitesi 

İlk gerçek ergonomik sapan, Polyester Sapan ağır asansörler ve tel halat sapanlar için dünya çapında kullanılmaktadır. Polyester Sapan, çelik sapanlara göre yaklaşık% 10 daha fazla tartar. Dikey kapasitesi standart ürün ve daha büyük kapasiteli ağır kaldırma sapanlar mevcuttur vardır. İş Yükü kapasitesi eşit yada daha yüksek dayanıma sahip bağlantı noktalarına dayanmaktadır.Polyester sapanlarda Düz Kaldırma 
Sapanlar için kaldırma noktası,merkez ağırlık noktasının üzerine dik bulunmalıdır. 

İki sapanla kaldırma 
Bez halat sapanlar için kaldırma noktası her iki yanda eşit bir şekilde merkez ağırlık noktasının üzerinde dik bulunmalıdır. Bu tip kaldırma şeklinde her iki bez sapanın da aynı hammaddeden imal edilmiş olması gereklidir.

Üç yada 4 Sapanla Kaldırma
Polyester sapanlar için kaldırma noktaları,aynı düzlem üzerinde merkez üzerinde merkez ağırlık noktasının etrafına dağılmış olmalıdır ve üzerinde dik bulunmalıdır.

  • Kesinlikle kaldırma acısı A ya dikkat ediniz.Bu acı ne kadar büyük olursa bez sapanın taşıma kapasitesi o kadar düşer.60° nin üzerindeki açıya müsaade edilmemektedir
  • Üç ve dört  sapanlı kaldırma sapanlarında, dengesiz yüklemelerde en büyük açıya bağlı olarak,sadece iki sapanlı sistemdeki açıdan hesap yapılmalıdır.